Léčení vnitřního dítěte - online kurz 

                                                      Napoj se na své pravé já a žij život pro který ses narodil.

Víš, jaký vliv mají Tví rodiče a to jak Tě vychovávali na Tvůj partnerský vztah i život? 

                                 online kurz “Poznej své dítě v sobě”

Kdo je vlastně dítě v Tobě?

Dítě v nás je obrazem toho, co jsme se naučili a zažili v našem dětství a stále v nás existuje. Mohou to být například negativní přesvědčení typu: „Nejsem dost dobrý/á.“ nebo „Nezasloužím si lásku.“ atd. Může jít také o pocity bezmoci nebo osamělosti, které jsme zažili při určitých událostech z dětství.

Důležité si uvědomit, že vnitřní dítě nestojí jen na „emocionálním balastu“, který vám dělá problémy i dnes, ale také na dětské radosti a pozitivním přístupu k sobě sama. Dokážete si tedy představit, že vše, co jste se naučil/a a zažil/a  žije ve vás v podobě vnitřního dítěte. 

 

 

 

K čemu je vlastně dobré poléčit své dítě v sobě?

Často se setkáváme s tím, že se stále znovu setkáváme se stejnými nebo alespoň podobnými problémy. Zdá se, že v sobě nosíme určité „vnitřní problémy“, které nemůžeme nechat být. U mnoha lidí se to projevuje hlavně ve vztazích. Práce s vnitřním dítětem je úžasná metoda k sebereflexi. Když konečně pochopíš, že se můžeš transformovat tím, že to víš, držíš klíč k přetvoření svého života.

Pokud si nezpracuješ svůj vztah a nenaplněné potřeby s rodiči, tak si je budeš neustále promítat na svět kolem sebe. Hlavně Tvůj partner je to nejlepší zrcadlo. Nevědomě často automaticky očekáváme, že partner nám naplní vše, co jsme nedostali od matky, od otce – že je to jeho odpovědnost učinit nás šťastnými.

Dokud nepřevezmeš zodpovědnost za své štěstí, dokud si naplno neuvědomíš, že jsi dospělý/á a můžeš se sám/sama postarat o své vnitřní dítě a jeho potřeby, budeš zatěžovat svého partnera něčím, co je dětinské a nepříjemné. Pokud zůstaneš v přesvědčení, že okolí se má postarat o Tvé potřeby a Tvé štěstí, zůstaneš v závislosti a budeš hrát tak časté hry jako jsou např. obviňování, vynucování si, manipulace, pasivní či otevřená agresivita apod. Jiní zase radši ani do vztahu nevstoupí, aby nepřišli o svou svobodu a aby po nich hlavně nikdo nic nechtěl. I toto je ochrana před zranitelností a intimitou, která má kořeny právě v dětství.

Jaký vliv mají naši rodiče a to jak jsme byli vychováváni na náš partnerský vztah i život? 

To co prožíváme v životě i ve vztazích, má hodně co dočinění s tím, jak jsme byli vychováváni a to jaký vztah máme se svými rodiči.

Většina problémů má hlavní příčinu právě v dětství. Neseme si do života spousty očekávání, které potom klademe na všechny okolo nás. Dokud si to neuvědomíme, budeme pořád opakovat ty samé vzorce, co dělali naši rodiče a ruku na srdce, kdo byl spokojený s tím, jak jsme byli vychováváni? Skoro nikdo…:) 

Své rodiče bychom měli pochopit a uvědomit si, že i oni opakují jen nezdravé vorce, které převzali zas od svých rodičů. 

 

Víš,že...

NÁŠ PARTNER JE PRO NÁS TO NEJLEPŠÍ ZRCADLO?

Právě díky našemu partnerovi, ale i jiným lidem, si můžeme konečně tyto své nevyzrálé postoje uvědomit. A to je právě to, s čím pracuji. Učím druhé skrze své partnery i jiné lidi si uvědomit a zpracovat si nevědomé vzorce, ať už v myšlení, cítění a nebo v chování.

Cílem je dospět

Na své partnery máme nějaké nároky, přání a potřeby a ty jsou do velké míry spojeny s našimi primárními vztahy. V našem partnerovi, ale i jiných lidech vidíme částečně i své rodiče, to vše se odehrává nevědomě. Většinou žena otce, muž matku, ale bývá to i obráceně. 

Našeho partnera (nebo jiné lidi) využíváme pro nasycení vlastních (nevědomých) potřeb, a ve formě nároků na druhého. Jsou to právě tyto nároky, které je potřeba rozpoznat a zjistit, zda nám je může, či vůbec má, naplnit náš partner. 

Klíčem ke vzájemnému porozumění je komunikace. Je ale komplikováná tím, že ve vypjatých chvílích nás pohltí iracionální postoje. 

Rozvířené emoce, které se projevují výbuchem, ale rovněž chladem a odstupem, jsou neprávem označovány za příčinu veškerých potíží a to je opravdu velká škoda. 

 

Pokud si nebudeme uvědomovat své myšlenky, emoce a své chování. Tak nás budou neustále ovládat. 

To co si neuvědomujeme, nejsme schopni ani vyřešit.

Důležité je nejprve si uvědomit příčiny svých problémů v sobě sama a poté pracovat na důsledné sebevýchově. Já Ti ukážu a naučím, jak se svým vnitřním dítětem dostaneš opět do kontaktu.

 

12týdenní  “Online terapie vnitřního dítěte”

Díky této terapii si uvědomíš a zpracuješ nevědomé vzorce, které Ti zasahují negativně do Tvého života i vztahů.

Co tě v terapii čeká?

 • 1
  Online video konzultace
  Online konzultace přímo se mnou a to 1x týdně 90min.
 • 2
  Diagnostika dětství a vztahových vazeb
  Intenzivní charakterová diagnostika, díky které zjistíme, která vývojová fáze neprobíhala tak jak měla.
 • 3
  Léčení vztahu k rodičům
  Podíváme se na to, jaký máš vztah se svými rodiči (je jedno jestli žijí a nebo ne) a budeme ho 3 fázově zpracovávat. Tak, aby už Ti energie s rodiči spojená nezasahovala do Tvého partnerského vztahu a života.
 • 4
  Zdravá sebevýchova svého vnitřního dítěte
  Dostaneš konkrétní návod, jak krok po kroku pracovat se svým vnitřním dítětem.
 • 5
  Pracovní listy
  Budeš každý týden ode mě dostávat pracovní listy s konkrétními kroky a otázkami které Tě povedou do hlubší práce se sebou sama.
 • 6
  Důkladná práce s Tvými myšlenkami a emocemi
  Budeš se učit porozumět svým myšlenkám a emocím. Důkladná práce s Tvými myšlenkami a emocemi.
 • 7
  Budeme spolu 1:1 pracovat na Tvých problémech
  Intenzivní společná práce na konkrétních situacích.
 • 8
  Zpracování negativních přesvědčení
  Budeme spolu hledat negativní přesvědčení a postoje, která mají negativní dopad na Tvůj vztah i život.
 • 9
  Hledání nenaplněných potřeb
  Budeme spolu hledat Tvé nenaplněné potřeby z Tvého dětství.
 • 10
  5 meditačních nahrávek
  Mnou vedené meditační nahrávky pro léčení Tvého vnitřního dítěte,
 • 11
  Osobní podpora
  Když budeš potřebovat, můžeš mě kdykoliv kontaktovat přes E-mail.
 • 12
  Facebook uzavřená skupina
  Do Facebook skupiny budou zařazeni jen účastníci terapie. Tato skupina Ti bude sloužit k prohloubení metod. Budeš v ní mít podporu jak u mě, tak i u ostatních lidí se stejným problémem. Do skupiny budu pravidelně přidávat hodnotné informace a dělat živá vysílání. Do této skupiny budeš mít neomezený přistup i po skončení terapie.

(Tato terapie není vhodná pro ty, co se léčí s nějakou diagnostikovanou psychickou poruchou. Tato terapie nenahrazuje lékařskou péči, jen pro lidi starší 21let).

Kdo Tě bude programem provázet? 

Jmenuji se Lucie Zápotocká a je mi 41 let. Jsem certifikovaná mentální koučka a expert v nastavení mysli, vztahový kouč/poradce/terapeut/mentor a vedu druhé ke spokojeným, láskyplným osobním a partnerským vztahům.

Studuji přes 15 let neurovědu, sociologii, psychologii a filozofii se zaměřením na problematiku v partnerských vztazích, kterou jsem si i já sama prošla. Roky jsem se potýkala s problémy, které jsem neuměla řešit. Odráželo se to pak ve všech oblastech mého života a dokonce i na zdraví. 

Vyléčením svého vnitřního dítěte mi pomohlo zachránit můj partnerský vztah a nalézt zdravou sebelásku sama v sobě.

A to vše, chci předat i Tobě. 

Co vše získáš pokud se rozhodneš jít se mnou do:

 

“Online terapie vnitřního dítěte? 

 • Pochopení sebe sama a toho, co se Ti v životě děje.
 • Pochopení a zpracování problémů a konfliktů ve vztazích.
 • Naučíš se pracovat se svými myšlenkami a emocemi.
 • Řešení opakujících se problémů v Tvém životě a vztazích.
 • Hluboce účinné posílení Tvého sebevědomí a sebelásky.
 • Zbavíš se starých zranění, který Ti brání ve štěstí a spokojenosti.
 • Rozpuštění blokád – dosažení smíření a vnitřního klidu.
 • Účinné instrumenty pro svou sebelásku a sebevědomí.
 • Budování pozitivních přesvědčení, díky kterým bude Tvůj život jednodušší a šťastnější.
 • Budeš se cítit vyrovnaně a spokojeně, nic Tě nevyvede z míry.
 • Naučíš se vnímat své potřeby.
 • Naučíš se budovat si zdravé hranice u sebe i u druhých.
 • Najdeš v sobě lásku po které jsi vždy toužil/a.

Za 4týdny nezměníme kompletně celou Tvou osobnost, ale dostaneš ode mě návod, jak se sebou pracovat po zbytek svého života.

Co o mě řekli...

Moje vztahy se opakovaly, byly jako přes kopírák, ačkoliv jsem si myslela, že už mám mnoho traumat intenzivní sebeprací zpracovaných, vždy se objevili sobě velmi podobní lidé, kteří ve mě spouštěli stejné “čudlíky” v podobě opakujících se situací, nedorozumění atd. Takže znovu a znovu jsem tápala proč se mi ty situace opakují a byla jsem si vědoma, že proto, abych to už v sobě uzdravila. Ovšem, když se to člověka týká, nemá zcela objektivní nadhled. Lucie se mi objevila v životě jako “dveře” vyjít z tohoto ven. “Klikou” už jsem pak uměla otevřít sama. Profesionálním vedením Lucie, která je velice lidská, pozorná a přítomná jsme nalezly spouštěče situací a komunikace z dětství, které mi nepříjemně ovlivňovaly současný život. Cítím se velmi osvobozená a pociťuji nový čistý prostor na nové věci v životě, když staré harampádí z dětství je pryč. Tuto terapii doporučuji všem, kdo mají odvahu podívat se dovnitř sebe do bolavých míst, aby se v současném životě posunuli dál a nebránili jim v tom nevysvětlitelné překážky, které je v životě brzdí. Většina problémů v dospělosti pochází z původní rodiny. A jak myslíme, tak se cítíme. A pokud jsou v nás nevyřešené bubáci z dětství, není možné aby to člověk zvládl zcela sám bez pohledu zvenčí pomocí kouče, průvodce, terapeuta. Na Lucii velmi oceňuji její přítomnost a bdělost během celého procesu. Byla to moje nejlepší investice do sebe.
Michaela F.
Jsi skvělý člověk, který umí motivovat, podpořit, nakopnout. Jsi člověk laskavý, hodný, milý, usměvavý, ale zároveň člověk, který umí říct pravdu, ať je jakákoliv, ale vždy tak, aby ta pravda neranila, ale přinesla to, co přinést má. Jsi člověk plný informací, velmi velmi vzdělaný ve svém oboru, který umí ty informace předat dál. Umíš výborně mířit tam, kam je potřeba a podávat otázky tak, aby si člověk dokázal odpovědět sám. Neuvěřitelně dokážeš člověk nabít pozitivní energií a láskou.
Bc.Šárka L.
Můj život je veselejší, věci, situace, dávají určitý smysl, naučila jsem se vnímat věci kolem sebe, myslet více sama na sebe, více přemýšlet než něco udělám a dost se mi to vyplácí. I když jsem udělala v průběhu koučinku rozhodnutí, kterého občas lituji, přicházím na to, že by stejně dříve nebo později k tomu všemu došlo a jen bych se mezi tím zbytečně trápila a nebyla šťastná. Vše se děje jak má a ukazuje mi to cestu, jaká být případně nebýt a čeho se vyvarovat a jaké chyby nedělat. Lucii doporučuji dále, transformační program a cesta kterou klientky vedeš, je správná a jsou vidět i výsledky.
Lucie P.
Hodně jsi mne naučila vidět svůj život z jiného pohledu, zamýšlet se nad ním. Naučila jsem se mít ráda. Ve svém problému, který jsem také v době terapie řešila, jsem díky Tobě držela sílu a věřila že vše bude dobré! Kdyby jsme se nepotkaly, viděla bych vše jen černě! Já měla zlé chvíle, ale intuice a také to, že jsem skvělá a kvalitní mi pomohlo vidět, že není vina, ale cesta, díky tomu jsem to zvládla a výsledky byly dobré! Jsem silnější! Vše mi s Tebou vyhovovalo, bylo to nad rámec všeho. Myslím si, že jsem velmi náročný člověk v uspokojení, hodně kritická. Umím vidět dobré a umím vidět špatné a na obě reaguji přímo, narovinu, upřímně. U Tebe nenacházím jedinou chybičku.
Libuš N.

Tvá investice do svého štěstí a spokojenosti

    Cena 4týdenní online "Terapie vnitřního dítěte"

Máte nějaký dotaz?

Napište mi na info@luciezapotocka.cz 

Jsem tu pro Vás, ráda Vám zodpovím všechny Vaše dotazy.